VENUE:ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
Bogus Basin (Boise, ID)
 -  February 21, 2020
19 ATHLETES COMPETING IN 38 EVENTS

Made Possible by:
 

 
venue heat count=1

ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT

RUNNING ORDER OF EVENTS
SKIING-ALPINE - Giant Slalom - Advanced - 6 ATHLETES
SKIING-ALPINE - Giant Slalom - Intermediate - 9 ATHLETES
SNOWBOARD - Giant Slalom - Advanced - SnowBoard - 3 ATHLETES
SNOWBOARD - Giant Slalom - Intermediate - SnowBoard - 1 ATHLETES
SKIING-ALPINE - Slalom - Advanced - 6 ATHLETES
SKIING-ALPINE - Slalom - Intermediate - 9 ATHLETES
SNOWBOARD - Slalom - Advanced - SnowBoard - 3 ATHLETES
SNOWBOARD - Slalom - Intermediate - SnowBoard - 1 ATHLETES
 
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT PAGE-1   6/03/20 6:21 PM


 
GIANT SLALOM - ADVANCED - HEAT - 01
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
18 MANERY,ABIGAIL GHOSTBUSTERS 20 F 18.3500
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
15 BOLANDER,ADDISON GHOSTBUSTERS 22 F 19.5800
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
GIANT SLALOM - ADVANCED - HEAT - 02
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
16 EDWARDS,SAMANTHA GHOSTBUSTERS 28 F 19.3700
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
GIANT SLALOM - ADVANCED - HEAT - 03
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
4 TORREZ,STEVEN BURLEY BOBCATS 39 M 0.5200
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
3 MORGAN,ANDREW BURLEY BOBCATS 29 M 0.5340
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
21 PEPLOW,RUSTY GHOSTBUSTERS 32 M 19.3500
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT END OF PAGE 1   6/03/20 6:21 PM
 
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT PAGE-2   6/03/20 6:21 PM


 
GIANT SLALOM - INTERMEDIATE - HEAT - 01
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
22 SCHMELLICK,LAUREN GHOSTBUSTERS 32 F 24.1000
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
GIANT SLALOM - INTERMEDIATE - HEAT - 02
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
8 KOSMICKI,WILLIAM GATE CITY 13 M 0.4955
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
6 DIAZ,BRANDON GATE CITY 14 M 0.5895
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
14 BENDER,AUGUST GHOSTBUSTERS 12 M 23.2600
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
GIANT SLALOM - INTERMEDIATE - HEAT - 03
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
1 MAGANA - LEMUS,JOSE BURLEY BOBCATS 18 M 0.5200
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
20 PEACHEY,IAN GHOSTBUSTERS 17 M 24.3800
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
19 MCKAY,RYAN GHOSTBUSTERS 17 M 25.5500
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
12 ANDERSON,CARTER GHOSTBUSTERS 19 M 26.1400
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT END OF PAGE 2   6/03/20 6:21 PM
 
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT PAGE-3   6/03/20 6:21 PM


 
GIANT SLALOM - INTERMEDIATE - HEAT - 04
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
17 LOYA,NATHANIEL GHOSTBUSTERS 28 M 24.0900
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
GIANT SLALOM - ADVANCED - SNOWBOARD - HEAT - 01
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
7 GEIGER,CARSON GATE CITY 29 M 0.3734
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
10 RAMEY,PATRICK GATE CITY 23 M 0.4708
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
13 BARNES,ROBERT GHOSTBUSTERS 38 M 21.9400
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
GIANT SLALOM - INTERMEDIATE - SNOWBOARD - HEAT - 01
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
11 SORRELL,DANIELLA GATE CITY 30 F 0.4527
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT END OF PAGE 3   6/03/20 6:21 PM
 
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT PAGE-4   6/03/20 6:21 PM


 
SLALOM - ADVANCED - HEAT - 01
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
18 MANERY,ABIGAIL GHOSTBUSTERS 20 F 15.0300
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
15 BOLANDER,ADDISON GHOSTBUSTERS 22 F 15.4400
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
SLALOM - ADVANCED - HEAT - 02
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
16 EDWARDS,SAMANTHA GHOSTBUSTERS 28 F 15.3000
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
SLALOM - ADVANCED - HEAT - 03
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
4 TORREZ,STEVEN BURLEY BOBCATS 39 M 0.3500
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
3 MORGAN,ANDREW BURLEY BOBCATS 29 M 0.3900
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
21 PEPLOW,RUSTY GHOSTBUSTERS 32 M 14.9600
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT END OF PAGE 4   6/03/20 6:21 PM
 
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT PAGE-5   6/03/20 6:21 PM


 
SLALOM - INTERMEDIATE - HEAT - 01
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
22 SCHMELLICK,LAUREN GHOSTBUSTERS 32 F 21.5900
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
SLALOM - INTERMEDIATE - HEAT - 02
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
6 DIAZ,BRANDON GATE CITY 14 M 0.5869
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
8 KOSMICKI,WILLIAM GATE CITY 13 M 1.2505
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
14 BENDER,AUGUST GHOSTBUSTERS 12 M 18.9400
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
SLALOM - INTERMEDIATE - HEAT - 03
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
1 MAGANA - LEMUS,JOSE BURLEY BOBCATS 18 M 0.5400
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
20 PEACHEY,IAN GHOSTBUSTERS 17 M 18.9200
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
12 ANDERSON,CARTER GHOSTBUSTERS 19 M 19.8200
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
19 MCKAY,RYAN GHOSTBUSTERS 17 M 21.1800
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT END OF PAGE 5   6/03/20 6:21 PM
 
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT PAGE-6   6/03/20 6:21 PM


 
SLALOM - INTERMEDIATE - HEAT - 04
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
17 LOYA,NATHANIEL GHOSTBUSTERS 28 M 16.6200
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
SLALOM - ADVANCED - SNOWBOARD - HEAT - 01
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
7 GEIGER,CARSON GATE CITY 29 M 1.0426
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
10 RAMEY,PATRICK GATE CITY 23 M 1.2134
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
13 BARNES,ROBERT GHOSTBUSTERS 38 M 23.7300
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___
SLALOM - INTERMEDIATE - SNOWBOARD - HEAT - 01
SOUTHWEST AND EASTERN REGIONAL WINTER GAMES
NAME TEAM AGE SEX NOTES QUALIFY RESULT PLACE
11 SORRELL,DANIELLA GATE CITY 30 F 1.0039
RUN1RUN2COMBINED
___________________________
times format min.sec.hundreths
___


ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT - END OF PAGE 6   Wednesday, June 3, 2020 6:21:09 PM PDT


END OF ALPINE|SNOWBOARD ADV and INT - 18 TOTAL HEATS


 
MEDALS/RIBBONS COUNT
1ST:18
2ND:10
3RD:8
4TH:2
5TH:0
6TH:0